Absolwenci

Absolwenci

Drukuj

Nasi absolwenci

Opublikowano w Absolwenci

Drodzy Uczniowie, Szanowni Absolwenci !

 Jesteśmy szkołą, która może poszczycić się tradycją odmierzaną przypadającymi jubileuszami. Te jubileusze to lata , dni i godziny spędzane w szkole , w trakcie lekcji , zajęć, uroczystości, wycieczek. Patrząc wstecz , widzimy wiele roczników naszych uczniów, przypominamy sobie ich twarze, czasem zadajemy pytanie- jak potoczyło się ich życie?

 Szkoła to przede wszystkim ludzie, dorastający i dojrzewający dzień po dniu, semestr po semestrze…

 

Ciekawi ich życia , osiągnięć rozpoczynamy prezentację galerii osobowości i osobistości złożoną z absolwentów Zespołu Szkół. Zainteresowanie ich życiem tłumaczymy mottem zaczerpniętym z nauki naszego Patrona:

 Z drobiazgów życiowych, wykonanych wielkim sercem, powstaje wielkość  człowieka                           

Drukuj

Arkadiusz Tomasz Czyżewski

Opublikowano w Absolwenci

Absolwent Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych- muzyk, postać nietuzinkowa.

Urodzony w Opolu, wybitnie uzdolniony, wszechstronny, skrzypek, kompozytor i realizator dźwięku.

Związany zawodowo w równym stopniu ze światem muzyki klasycznej i środowiskiem muzyków jazzowych. Absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie (klasa skrzypiec prof. Magdaleny Rezler – Niesiołowskiej).

Grę skrzypcową doskonalił min. na kursach mistrzowskich Yehudi Menuchina, Tadeusza Wrońskiego i innych.

Współpracował w Polsce z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą PR i TV, Orkiestrą Teatru Wielkiego, oraz był koncertmistrzem Wielkiej Orkiestry Symf. Akademii Muzycznej w Warszawie.

Na początku lat 90-tych wyjechał do Hiszpanii, gdzie był koncertmistrzem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Kameralnej Arriaga, oraz solistą Orkiestry Symfonicznej w Bilbao. Był również członkiem i założycielem kwartetu smyczkowego, z którym nagrał płytę z hiszpańską muzyką współczesną (Quatuor) .

Występował na koncertach  min. w  Madrycie, Barcelonie, San Sebastian i Bilbao. Prowadził wykłady w szkole jazzu w San Sebastian i w Konserwatorium w Bilbao w klasie skrzypiec i kameralistyki.

Jako skrzypek jazzowy debiutował na konkursie skrzypków jazzowych imienia Zbigniewa Seiferta w Szczecinie, gdzie otrzymał II nagrodę.

Podczas studiów w Warszawie regularnie grywał w jazz klubie „Akwarium” i „Remoncie”.

Z grupą “Ostatni Dzwonek” wygrał główną nagrodę festiwalu „Pomorska jesień jazzowa”, oraz wystąpił na festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie.

W Hiszpanii zdobył I nagrodę na międzynarodowym festiwalu jazzowym w Bilbao w kategorii solisty.

Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi w Hiszpanii, oraz kieruje własnym kwintetem jazzowym, z którym grał koncerty min. w Barcelonie, San Sebastian, Bilbao.

Najnowszy projekt Arkadiusz Tomasza Czyżewskiego to połączenie estetyki współczesnej muzyki klasycznej, improwizacji, elektroniki i muzyki fusion.
 

Logowanie