Matura

Matura

Drukuj

Deklaracje maturalne 2018

Uwaga maturzyści,

od tego roku deklaracje maturalne wypełniamy elektronicznie.

Instrukcja jak ściągnąć, wypełnić, zapisać i wysłać deklarację maturalną  znajduje się na stronie VLO w zakładce maturzyści.

Można również podejść do sekretariatu, to chętnie pomogę.

                                            wicedyrektor ds szkół dla dorosłych

                                                         Bożena Bujacz

 

Drukuj

JĘZYK POLSKI cz.III

To już ostatnia transza powtórki przed egzaminem dojrzałości. Przypominam, że należy traktować ją jak swoisty spis treści, szablon czy konstrukcję, według której można budować swój „gmach” wiedzy polonistycznej.

Drukuj

Przypomnienie przed maturą - plakat CKE

Poniżej zamieszczamy plakat przygotowany przez CKE, który przypomina o warunkach, które powinna uwzględnić osoba zdająca egzamin maturalny.

Załączniki:
Pobierz plik (MaturaPlakatN.pdf)MaturaPlakatN.pdf[ ]441 Kb
Drukuj

JĘZYK POLSKI cz.II

Oto kolejna porcja , chciałoby się powiedzieć rozrywki ale wiem , że do śmiechu- przynajmniej niektórym nie jest. Należy zatem zmierzyć się z problemem, zamiast udawać, że go nie ma.  „ Ad rem” czyli do dzieła…

Drukuj

JĘZYK POLSKI cz.I

Drodzy Słuchacze!

Choć za oknami szaro i smutno, w tygodniu próbnych matur wszyscy jesteśmy myślami w maju. To już najwyższy czas,  żeby rzetelnie i prawdziwie rozważyć swoje siły, a co za tym idzie stan przygotowań do egzaminu. Uczyć oczywiście trzeba się cały czas ale wiadomo, że są takie momenty kiedy przykładamy się bardziej.

Maturzyści wybrali już tematy na prezentację czyli egzamin ustny, częściowo zgromadzili bibliografię, a niektórzy mają nawet zalążek  pracy. Chwała im za to!

Proszę jednak nie zapominać, że egzamin pisemny również wymaga od ucznia sporej dozy wiedzy. Oczywiście, przede wszystkim liczą się umiejętności, trudno je jednak uruchomić, jeśli nie ma się rezerwuaru,  z którego można  czerpać. 

W gąszczu opracowań, materiałów powtórkowych, repetytoriów- trudno wybrać pozycję – przyjaciela, która krok po kroku doprowadzi nas do matury. Korzystać można i należy z różnych źródeł, najważniejsze , żeby materiał powtórzyć i czynić to systematycznie .

Logowanie