Życie szkoły

Życie szkoły

Drukuj

Spotkanie z absolwentką

2 grudnia 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie z absolwentką Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Panią Beatą Kowalską. Tematem spotkania była "Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych poszukujących pracy z wykorzystaniem funduszy unijnych".

Pani Beata na własnym przykładzie przedstawiła możliwości i sposoby starania się o płatne staże, które umożliwią zdobycie doświadczenia zawodowego, tak często  wymaganego przez pracodawców. Spotkanie przerodziło się w dyskusję, było wiele pytań i wymiana doświadczeń. 

Prelekcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i na pewno każdy uczestnik wyszedł z wieloma cennymi informacjami dot. omawianego tematu.

Drukuj

I znów się rozstajemy…

I znów się rozstajemy…

  

27 kwietnia 2017 roku ze szkołą żegnała się kolejna klasa. Tym razem była to klasa III A 2, której opiekunem była p. Ewa Szymków – Cmokowska. Na zakończeniu uczniowie pojawili się punktualnie, w komplecie i na galowo. Choć wszyscy czekali na ten moment, świadomość, że oto coś się kończy powodowała , że nie obyło się bez smutku i wzruszenia. Pani dyrektor  Bożena Bujacz gratulowała słuchaczom ukończenia szkoły, wytrwałości i determinacji w zdobywaniu celu. Prosiła również , by zdobyte wykształcenie i doświadczenie wykorzystać dalej, nie spoczywać na laurach, wciąż się rozwijać.

Opiekun Samorządu słuchaczy dziękowała za pracę na rzecz szkoły i aktywność, ze smutkiem żegnając zarówno przewodniczącą- p. Katarzynę Pawełek , jak i zastępcę Samorządu Słuchaczy p. Kamilę Kruszyńską.

Uczniowie dziękowali nauczycielom za cierpliwość, za wkład pracy i serce. Pozostała część należała do p. Szymków- Cmokowskiej, która dla każdego swojego słuchacza miała świadectwo ukończenia szkoły i indywidualne życzenia. Było uroczyście ,radośnie , ale też smutno, że znowu opuszczają nas  uczniowie, choć to przecież naturalna kolej rzeczy. Na koniec nie obyło się bez uścisków i pamiątkowego zdjęcia…

                                                                                                                                               Tekst: U. Latała

Drukuj

Zadbaj o swoje cytryny !!!

Zadbaj o swoje cytryny !!!

Marzec niezmiennie kojarzy się ze świętem Kobiet. Nie inaczej było i w tym roku. Tym razem świąteczny czas Samorząd Słuchaczy zapragnął spędzić twórczo, owocnie i zdrowotnie. Owocnie, bo hasłem tegorocznego święta były cytryny , a raczej echa kampanii , która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, a dotyczyła wiedzy o chorobach piersi. Zdrowotnie, bo celem działań było wyposażenie  słuchaczek i słuchaczy w wiedzę dotyczącą objawów, badania oraz profilaktyki chorób piersi . A twórczo, bo święto przybrało postać praktycznego warsztatu, w czasie którego, zarówno panie jak i panowie zgłębiali techniki badania piersi. Kampania  „ Know your lemmons” , pomagająca rozpoznać widoczne na pierwszy rzut oka objawy czy zmiany wykorzystuje autentyczne cytryny, z których każda , na swój sposób ułomna , odzwierciedla jakąś zmianę w budowie lub w wyglądzie piersi, która bezwzględnie powinna zaniepokoić i spowodować, że kobieta uda się do lekarza.

Należy pamiętać, że rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. Pojawia się także u mężczyzn, niepokojących objawów nie wolno bagatelizować, stąd taki właśnie pomysł , by życząc Paniom zdrowia, wyposażyć je w wiedzę dotyczącą technik samobadania piersi oraz obszarów profilaktyki. Słuchacze zostali wyposażeni w samouczek badania piersi, o konieczności przeprowadzania badania miała przypominać jędrna i zdrowa cytryna z życzeniami , ale najważniejsza rzecz to warsztaty samobadania piersi. Dzięki uprzejmości gabinetu pielęgniarki działającego przy Zespole Szkół udało się wypożyczyć kilka silikonowych modeli piersi . Każdy z nich skrywał zmiany i guzki, które należało odnaleźć. Dzięki fachowym radom i demonstracji technik samobadania ( pokazywanych przez p. dyr. B. Bujacz) słuchaczki mogły zobaczyć i przećwiczyć, jak prawidłowo postępować, by świadomie dbać o swoje zdrowie.

Warsztat spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, należy również dodać, że zostały nim objęte również panie nauczycielki.

Niestety, byliśmy tak zajęci, by jak najlepiej nauczyć samobadania piersi, że nikt nie miał czasu na robienie zdjęć. Nie to jest jednak najważniejsze. Oby hasło  ZADBAJ O SWOJE CYTRYNY towarzyszyło już naszym Paniom na co dzień.

                                                                                 Tekst: U. Latała

 

 

Drukuj

Do Absolwentów

Drodzy Absolwenci !

Czas płynie nieubłaganie. W tym roku- w październiku mija 25 lat od chwili nadania szkole imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Piękne ale i wymagające to dla nas przewodnictwo.

Szkoła przez ten czas wciąż się zmieniała, nie stała w miejscu, brała pod swoje skrzydła różnych ludzi, dając im wykształcenie i wyposażając w wartości.

Przeglądając stare i nowe kroniki, przypominamy sobie twarze, zdarzenia, słowa.

 

Ciekawi jesteśmy- jakie są Wasze losy, co robicie, czy pamiętacie jeszcze o „Prymasie”?

Przypomnijcie o sobie…

 

Napiszcie kiedy skończyliście szkołę , kto był z Wami w klasie, czy utrzymujecie z kimś kontakt (może trzeba go odnowić) .

 

Odezwijcie się do nas !

 

Czekamy na Wasze wiadomości oraz komentarze.

 

Możecie nas znaleźć na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ZLOopole?ref=hl

Drukuj

Uroczystość zakończenia szkoły klasa III A2

24 kwietnia odbyła się kolejna już w tym roku uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich.

Tym razem pożegnanie było podwójne, bo rozstanie dotyczyło również przewodniczącej samorządu słuchaczy. Na uroczystości obecni byli nauczyciele , pani dyrektor, oraz członkowie rodzin naszych uczniów.

Przewodnicząca klasy i samorządu- choć sama przeżywała rozstanie, przygotowała dla swoich kolegów niespodziankę. Była oprawa muzyczna ( piękna gra pani Żanety), prezentacja wspominkowa i skecz dla maturzystów.

Wzruszającym momentem była przemowa uczennicy, skierowana do grona pedagogicznego ale przede wszystkim do koleżanek i kolegów. Oto te słowa:

 Kochani,
Witam na dzisiejszej uroczystości!
Podobno w przemówieniu pierwsze zdanie jest najtrudniejsze. A więc mam je już za sobą.

Szanowna Dyrekcjo! Drodzy wychowawcy i nauczyciele! Koledzy i koleżanki!
Nadeszła właśnie chwila rozstania ze szkołą. Dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie.

Szanowna Dyrekcjo! Drogie Grono Pedagogiczne.
Powiem prosto: DZIĘKUJEMY.
Za to, że nie tylko przekazaliście nam w murach tej szkoły podstawy wiedzy programowej, lecz także za to, że staraliście się nas zrozumieć i wspierać. Choć często nie chcieliśmy zaakceptować Waszego zdania, po latach zrozumiemy słuszność tych decyzji i upomnień. Choć nie zawsze to okazywaliśmy, doceniamy to, co dla nas robiliście. Mimo naszych wielokrotnych oporów udało Wam się osiągnąć cel i doprowadzić nas do końca edukacji w tej szkole. Zdajemy sobie sprawę, że przez ten czas popełniliśmy wiele błędów, a niektóre z naszych pomysłów wyprowadzały z równowagi nawet najbardziej spokojnych nauczycieli. Dlatego przepraszamy za wszystkie przykre chwile.
Dziękujemy również innym pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, iż czas tutaj upłynął w miłej atmosferze, czystości i porządku.
Dzisiaj cieszymy się, ponieważ udało nam się szczęśliwie skończyć szkołę, ale wiemy, że już niedługo będziemy tęsknić.

Moja droga klaso!
To już ostatni dzień razem. Ostatnia godzina w budynku, w którym spędziliśmy wiele weekendów.
Pragnę Wam za wszystko z całego serca podziękować.
Nigdy nie traćcie nadziei, wiary we własne siły ani w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć.
Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś, kiedy odbieracie świadectwo dojrzałości. Podsycajcie Waszą ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.
Dziękuję jeszcze raz, za każdą miło spędzoną chwilę oraz zrozumienie w chwilach słabości. Myślę, że często kierowaliśmy się myślą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: "Jesteśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła".
Moi kochani, życzę Wam spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i dojścia do zamierzonego celu. Wszyscy jesteście młodzi, korzystajcie z tego jak najlepiej i jak najwięcej.

Maturzystom życzę wszystkiego najlepszego, połamania pióra, optymizmu, ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy.

Szczególne podziękowania dla pani profesor Urszuli Latały za stanowienie pieczy nad Samorządem.

 Uczniowie wysłuchali także życzeń od pani dyrektor Bożeny Bujacz, wzruszonej ale szczęśliwej wychowawczyni- pani Jadwigi Sawickiej i odebrali swoje świadectwa.

 BYŁY UŚMIECHY , ŁZY, RADOŚĆ MIESZAŁA SIĘ ZE SMUTKIEM!

 KOCHANI! SZKOŁA BĘDZIE ZA WAMI TĘSKNIĆ!

  Opr. Urszula Latała

Więcej artykułów…

Logowanie