Życie szkoły

Życie szkoły

Drukuj

Wyjście do kina

Poza zajęciami lekcyjnymi nauczyciel Pani Jadwiga Sawicka zorganizowała wyjście do kina dla uczniów Liceum Zaocznego

Drukuj

Święto Patrona Szkoły

Po raz kolejny cała społeczność szkolna Zespołu szkół spotkała się na obchodach Święta Patrona Szkoły. Dla Liceum zaocznego to  także coroczny konkurs wiedzy o Prymasie organizowany i prowadzony przez  nauczycieli naszej szkoły Pani Ewy Szymków-Cmokowskiej i Pani Magdaleny Wagner. Podczas główniej uroczystości ,która odbywała się w Auli Seminarium Duchownego.  Przeżyliśmy pasowanie pierwszoklasistów na uczniów . Program artystyczny przygotowany przez Panie Joannę Mochniaki Annę Klimczyk dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń . Na scenie między innymi pojawili się także uczniowie Liceum dla dorosłych. Wszystkim wykonawcom dziękujemy i gratulujemy.

W Zaocznym Liceum Ogólnokształcącym konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny zakończony aukcją , która została przeprowadzona z misją dla potrzebujących

Drukuj

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet 2018

 

8 marca – w Zaocznym Liceum Ogólnokształcącym tulipany i słodycze dla wszystkich pań !!!

Drukuj

Spotkanie z absolwentką

2 grudnia 2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie z absolwentką Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Panią Beatą Kowalską. Tematem spotkania była "Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych poszukujących pracy z wykorzystaniem funduszy unijnych".

Pani Beata na własnym przykładzie przedstawiła możliwości i sposoby starania się o płatne staże, które umożliwią zdobycie doświadczenia zawodowego, tak często  wymaganego przez pracodawców. Spotkanie przerodziło się w dyskusję, było wiele pytań i wymiana doświadczeń. 

Prelekcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i na pewno każdy uczestnik wyszedł z wieloma cennymi informacjami dot. omawianego tematu.

Drukuj

I znów się rozstajemy…

I znów się rozstajemy…

  

27 kwietnia 2017 roku ze szkołą żegnała się kolejna klasa. Tym razem była to klasa III A 2, której opiekunem była p. Ewa Szymków – Cmokowska. Na zakończeniu uczniowie pojawili się punktualnie, w komplecie i na galowo. Choć wszyscy czekali na ten moment, świadomość, że oto coś się kończy powodowała , że nie obyło się bez smutku i wzruszenia. Pani dyrektor  Bożena Bujacz gratulowała słuchaczom ukończenia szkoły, wytrwałości i determinacji w zdobywaniu celu. Prosiła również , by zdobyte wykształcenie i doświadczenie wykorzystać dalej, nie spoczywać na laurach, wciąż się rozwijać.

Opiekun Samorządu słuchaczy dziękowała za pracę na rzecz szkoły i aktywność, ze smutkiem żegnając zarówno przewodniczącą- p. Katarzynę Pawełek , jak i zastępcę Samorządu Słuchaczy p. Kamilę Kruszyńską.

Uczniowie dziękowali nauczycielom za cierpliwość, za wkład pracy i serce. Pozostała część należała do p. Szymków- Cmokowskiej, która dla każdego swojego słuchacza miała świadectwo ukończenia szkoły i indywidualne życzenia. Było uroczyście ,radośnie , ale też smutno, że znowu opuszczają nas  uczniowie, choć to przecież naturalna kolej rzeczy. Na koniec nie obyło się bez uścisków i pamiątkowego zdjęcia…

                                                                                                                                               Tekst: U. Latała

Logowanie